[ad_1]

واشنگتن: دولت بایدن روز چهارشنبه گفت که وجود خواهد داشت رویکرد متفاوت در مقابله با چالش های روسیه و چین ، دومی با کمک دوستان و متحدان خود.
“برای چین ، رئيس جمهورچشم انداز و چشم انداز دولت این است که ما باید با متحدان خود کار کنیم ، ما باید با شرکای خود همکاری کنیم تا در مورد چگونگی روابط خود با چین توافق کنیم “، سخنگوی کاخ سفید به خبرنگاران در یک کنفرانس خبری روزانه گفت.
وی در پاسخ به س askedال درباره تفاوت رویکردهای روابط با چین و روسیه گفت: “ما باید از موضع قدرت به این رابطه نزدیک شویم. بدیهی است که م componentsلفه های کلیدی این رابطه وجود دارد ، روابط اقتصادی ، استراتژیک وجود دارد.”
“من فکر می کنم که با توجه به روسیه ، درخواست وی (از بایدن) از رئیس جمهور (روسیه) (ولادیمیر) پوتین … اثبات بارز این موضوع است. هنگامی که او رئیس جمهور پوتین را صدا زد ، مانع او نشد. که اگرچه مناطقی وجود دارد که می توانیم با هم کار کنیم – بگذارید بگوییم شروع تازه – که به نفع امنیت ایالات متحده است.
“او نگران تعدادی از زمینه های دخالت آنها ، اعم از انتخابات ، هك كردن ایالات متحده – هك SolarWinds است ، باید بگویم – گزارشاتی در مورد سخاوت نظامیان آمریكایی است. در حال بررسی مداوم از آنچه اتفاق می افتد ، است كه او همچنین در آن مکالمه اظهار داشت ، “پسکی گفت.
به گفته وی ، بایدن مطمئناً با تعدادی از متحدان اروپایی در مورد موضوعات مورد علاقه متقابل ، از جمله روسیه گفتگو کرده است. وی گفت: “با توجه به اینکه چه گزینه هایی برای تحریم ممکن است وجود داشته باشد یا چه گزینه هایی از نظر پاسخ وجود دارد ، البته رئیس جمهور این حق را برای خود محفوظ دارد که در هر زمان به روش و سیر انتخابی خود پاسخ دهد.”
وی افزود: “اما ما اجازه می دهیم این بررسی به پایان برسد ، و سپس تیم های سیاسی ما در مورد اقدامات مشخص تصمیم گیری می كنند.”
روز چهارشنبه ، ایالات متحده و فدراسیون روسیه مراحل قانونی لازم برای تمدید پیمان جدید شروع به مدت 5 سال را به پایان رساندند.
سخنگوی وزارت امور خارجه ، ناد پرایس در مطبوعات روزانه خود به خبرنگاران گفت: “تمدید پیمان جدید START به مدت پنج سال تضمین می کند که ما محدودیت های قابل تأیید در ICBMs ، SLBM ها و بمب افکن های سنگین روسیه را داریم تا از 4 اسفند 2026 ، جلوگیری از یک مسابقه تسلیحاتی هسته ای به طور بالقوه نامحدود ،” کنفرانس.
استارت جدید هر کلاهک هسته ای روسی را که روی یک موشک بالستیک قاره پیما (ICBM) بارگیری شود و حدود 30 دقیقه می تواند به ایالات متحده برسد ، محدود می کند. ایالات متحده با مشورت با فدراسیون روسیه از زمان پیش بینی شده در تمدید پنج ساله پیمان جدید شروع استفاده خواهد کرد. کنگره وی گفت ، و متحدان و شرکای آن ، کنترل تسلیحات ، که در مورد همه سلاح های هسته ای روسیه اعمال می شود.
پرایس گفت: “از آنجا که ما روسیه را به شیوه های ارتقا interests منافع آمریکا درگیر می کنیم ، همچنین می توانیم درمورد چالش هایی که روسیه به وجود می آورد روشن بمانیم. حتی وقتی برای پیشبرد منافع آمریکا با روسیه کار می کنیم ، روسیه را مسئول رفتارهای بی پروا و متناقض خود خواهیم دانست.” .

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *