[ad_1]

بعلاوه ، مقامات وزارت دفاع آمریكا در بیانیه ای به AP گفتند كه برنامه ریزی شده تا ماه سپتامبر چند صد نظامی آمریكایی در این كشور نگه داشته شوند تا از نیروهای مسلح تركیه در دفاع از فرودگاه بین المللی كابل حمایت كنند.

پیش بینی می شود بیش از 4000 سرباز آمریکایی در این کشور قبل از 11 سپتامبر ، که رئیس جمهور جو بایدن به عنوان هدف تعیین کرده است ، کشور را ترک کنند ، در حالی که اظهار داشت تقریباً 650 سرباز به طور دائم در این کشور خواهند بود.

دیروز جان کربی سخنگوی پنتاگون گفت: “هیچ تغییری در هدف ما (عقب نشینی) وجود ندارد.”

– حفاظت از فرودگاه بین المللی کابل

علاوه بر نیروهایی که برای محافظت از سفارت آمریکا در کابل و سایر نمایندگی های دیپلماتیک در این کشور بازداشت می شوند ، اشاره شد که تعدادی از نیروها و تجهیزات در حمایت از ترکیه در فرودگاه نگهداری می شوند ، جایی که مذاکرات در حال انجام است از فرودگاه بین المللی در کابل محافظت کنید.

مقامات وزارتخانه ، که به AP اطلاع دادند ، گفتند که در جلسات با ترکیه توافق شده است که یک سیستم ضد موشک و خمپاره (C-RAM) و پرسنل برای استفاده از آن در فرودگاه استفاده کنند.

مقامات گفتند که ترکیه و ایالات متحده به طور گسترده ای توافق کرده اند که وظیفه حفاظت از فرودگاه را بر عهده بگیرند ، به شرطی که ایالات متحده نیز پشتیبانی كند و پرسنل ارتش آمریكا و ترك این هفته در آنكارا دیدار كنند تا توافق در مورد این مسئله را نهایی كنند.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *