[ad_1]

SACRAMENTO ، کالیفرنیا: شهردار اوکلند ، کالیفرنیا، روز سه شنبه یک برنامه بودجه خصوصی را اعلام کرد که به خانواده های کم درآمد 500 دلار ماهانه رنگارنگ و بدون هیچ قانونی در مورد چگونگی هزینه آن می دهد.
این برنامه آخرین آزمایش “درآمد تضمین شده” است ، ایده ای که هر ماه مقدار معینی پول به افراد فقیر می دهد تا استرس فقر را که اغلب منجر به بیماری ناخوشایند می شود کاهش دهد ، در حالی که توانایی آنها در یافتن شغل تمام وقت را با مشکل روبرو می کند. .
این ایده جدید نیست ، اما پس از آنکه برخی از شهرداران در یک کارزار هماهنگ برای ترغیب ، برنامه های موقت کوچکی را در سراسر کشور آغاز کردند ، در ایالات متحده در حال احیا است. کنگره برای اتخاذ یک برنامه درآمد ملی تضمین شده
اولین برنامه با هدایت مایکل توبس ، شهردار سابق ، در سال 2019 در استاکتون ، کالیفرنیا آغاز شد. توبس ، كه شهرداران را برای گروهی با درآمد تضمین شده تأسیس كرد ، گفت كه حدود شش برنامه مشابه در سایر شهرها باید تا تابستان آغاز شود.
لیبی شاف ، شهردار اوکلند گفت: “ما این پروژه نمایشی را برای افزودن به شواهد و ایجاد این کارزار بی امان برای اتخاذ درآمد تضمین شده به صورت فدرال توسعه دادیم.”
تاکنون ، برنامه خانواده های مقاوم اوکلند 6.75 میلیون دلار از خیرین خصوصی از جمله Blue Meridian Partners ، یک گروه خیریه ملی جمع آوری کرده است. برای واجد شرایط بودن ، افراد باید حداقل یک فرزند زیر 18 سال داشته باشند و درآمد آنها کمتر از 50٪ از درآمد متوسط ​​منطقه باشد – حدود 59000 دلار در سال برای یک خانواده سه نفره.
نیمی از صندلی ها برای افرادی که کمتر از 138٪ از خط فقر فدرال دریافت می کنند ، یا حدود 30،000 دلار در سال برای یک خانواده سه نفره اختصاص داده شده است. شرکت کنندگان به طور تصادفی از میان گروهی از نامزدها که شرایط لازم را دارند ، انتخاب می شوند.
پروژه اوکلند از آن جهت مهم است که تاکنون یکی از بزرگترین اقدامات در ایالات متحده بوده و 600 خانواده را هدف قرار داده است. و این اولین برنامه ای است که مشارکت را به شدت محدود می کند سیاه، مردم بومی و افراد از جوامع رنگارنگ.
دلیل: طبق شاخص سهام اوکلند ، خانوارهای سفیدپوست در اوکلند به طور متوسط ​​حدود سه برابر بیشتر از خانوارهای سیاه پوست درآمد دارند. این همچنین اشاره ای است به میراث حزب پلنگ سیاه ، یک جنبش سیاسی که در دهه 1960 در اوکلند تاسیس شد.
خسوس گرنا ، مدیر اجرایی طرح استقلال خانواده ، که با برنامه اوکلند مشارکت دارد ، گفت: “درآمد تضمینی هدف پلتفرم سیاه پلنگ است.” “آیا سرمایه گذاری مستقیم در جامعه در پاسخ به بی عدالتی های سیستمی موضوع جدیدی نیست؟ ”
ایده درآمد تضمینی به قرن هجدهم برمی گردد. دولت آمریكا در دهه 1960 و 1970 با آن تجربه كرد ، زمانی كه جمهوریخواهان دونالد رامسفلد ، وزیر دفاع بعدی و دیك چنی ، معاون رئیس جمهور آینده ، چهار برنامه را در طول دولت نیكسون اجرا كردند.
این مطالعات به این نتیجه رسیده اند که پول مانع کار مردم نمی شود ، همین امر باعث می شود تا نیکسون توصیه کند برنامه را گسترش دهد. اما هرگز از کنگره عبور نکرد.
چند دهه بعد ، طرفداران دوباره تلاش می کنند ، فقط این بار توسط شهرداران مترقی هدایت می شوند. برنامه در استاکتون ، کالیفرنیا ، در ماه فوریه پایان یافت. یک بررسی مستقل نشان داد که پس از یک سال دریافت پول ، 40٪ از دریافت کنندگان شغل تمام وقت دارند در حالی که قبل از شروع برنامه 28٪ است.
توبس گفت: “این واقعیت که شهرداران به طور آزمایشی (برنامه های درآمد تضمینی) از سرمایه سیاسی برای جمع آوری سرمایه استفاده می کنند تا به رای دهندگان خود نیازهای اساسی داشته باشند ، شکست در سیاست است.” “این شناختی است که ما باید کارهای بیشتری انجام دهیم.”
مشخص نیست که برنامه درآمد ملی تضمین شده چگونه است. پیشنهاد نامزد سابق ریاست حزب دموکرات اندرو یانگ ممکن است 2.8 تریلیون دلار در سال هزینه داشته باشد.
نوعی درآمد تضمین شده می تواند برای بسیاری از والدین امسال به عنوان بخشی از آخرین بسته تشویقی فدرال اعمال شود. کنگره اعتبار مالیات فرزندان را گسترش داده و به بسیاری از والدین ماهانه تا 300 دلار در ماه پرداخت می کند. این پرداخت ها موقتی است.
در ایالت کالیفرنیا ، پیشنهاد ایوان لوو برای دادن 1000 دلار در ماه به بزرگسالان با درآمد خاص ممکن است هزینه ای بالغ بر 129 میلیارد دلار در سال داشته باشد – بیش از نیمی از کل بودجه این ایالت – با پرداخت 1٪ مالیات بر درآمد بیش از 2 میلیون دلار. لوو گفت که بعید به نظر می رسد این لایحه در سال جاری تصویب شود ، اما وی گفت این هدف این است که مردم با این ایده احساس راحتی کنند.
لاو گفت: “به نظر می رسد شوك اولیه از بین می رود زیرا افراد بیشتری تحصیل می كنند و از مزایای كنترل بیشتر بر زندگی خود پی می برند.”
منتقدان ، از جمله اتحادیه ها ، نگران هستند که چنین برنامه های گران قیمتی می تواند سایر برنامه های شبکه ایمنی را حذف کند ، مانند امنیت اجتماعی و تمبرهای غذایی اما شاف گفت که او معذور نیست که “برنامه های تأمین اجتماعی باید باقی بمانند”.
وی گفت: “ما معتقدیم که این برنامه های شبکه ایمنی نباید از بین برود ، بلکه باید با پول بی قید و شرط تکمیل شود که به خانواده ها عزت و انعطاف لازم برای تأمین نیازهای آنها را بدهد.”

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *