[ad_1]

TAIPEI: الف کشتی جنگی آمریکایی بادبان از طریق تنگه تایوان روز پنجشنبه ، نیروی دریایی ایالات متحده گفت ، در اولین سفر از زمان شروع به کار جو بایدن.
در بیانیه ناوگان هفتم ایالات متحده آمده است: ناوشکن با موشک های هدایت شونده کلاس آرلی بورک از طریق آبراه جدا کننده سرزمین اصلی چین و تایوان یک حمل و نقل معمول انجام داده است.
کشتی های جنگی ایالات متحده به طور دوره ای تمرینات ناوبری را در تنگه انجام می دهند ، که اغلب واکنش های عصبانی چین را که ادعا می کند تایوان دموکراتیک خودگردان است ، به عنوان بخشی از خاک خود انجام می دهد.
پکن کلیه کشتی های عبوری از تنگه را نقض قابل توجه حق حاکمیت خود می داند – در حالی که ایالات متحده و بسیاری دیگر از کشورها این مسیر را آبهای بین المللی برای همه باز می دانند.
سفر USS John S McCain تعهد ایالات متحده به آزاد و آزاد را نشان می دهد اقیانوس هند و اقیانوس آرام“، در بیانیه ناوگان هفتم گفت.
“ارتش آمریكا به پرواز ، دریانوردی و كار در هر جایی كه قانون بین الملل اجازه دهد ادامه خواهد داد.”
وزارت دفاع تایوان بدون شناسایی کشتی ، سفر را تأیید کرد.
به گفته این وزارتخانه ، وزارت هواپیما که مسیرهای خود را فاش نکرد ، این ترانزیت پس از پرواز دو هواپیمای شناسایی آمریکایی و یک تانکر جت در نزدیکی فضای هوایی تایوان انجام شد.
چین از زمان انتخاب رئیس جمهور Tsai Ying-wen در سال 2016 فشار نظامی ، دیپلماتیک و اقتصادی خود را بر تایوان افزایش داده است ، زیرا این کشور از تشخیص موقعیت پکن مبنی بر اینکه این جزیره بخشی از “یک چین” است خودداری کرده است.
سال گذشته ، هواپیماهای جنگی چین رکورد 380 حمله به منطقه دفاعی تایوان را انجام دادند ، برخی از تحلیلگران هشدار دادند که تنش بین دو کشور از اواسط دهه 1990 بیشتر است.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *