[ad_1]

در حالی که 119 نماینده به این لایحه که در جلسه پارلمان رای داده شد “بله” گفتند ، تعداد کسانی که رأی مخالف دادند 48 نفر بودند.

برای لازم الاجرا شدن این لایحه ، باید در مجلس شورای ، جناح دوم مجلس تصویب شود.

گزارش شده است که لایحه قانونی کردن استفاده از شاهدانه برای اهداف پزشکی و صنعتی در مراکش در 11 مارس در شورای وزیران تصویب شد و در اوایل آوریل به پارلمان ارائه شد.

مسئله مشروعیت بخشیدن به مصرف حشیش مدتی است که در مراکش بحث برانگیز است.

برخی گروه ها استدلال می کنند که می توان شاهدانه را مانند سایر محصولات کاشت ، در حالی که گروه دیگری هشدار می دهند که قاچاق می تواند در مناطقی که کشت می شود افزایش یابد.

نخست وزیر پیشین موروكو بنكیران تصمیمی برای منجمد كردن عضویت احزاب كه برای طراحی هندی CANEV كار كرده تصمیم می گیرد

عبدالله بنكیران ، نخست وزیر سابق مراكش و دبیر كل سابق حزب عدالت و توسعه (PJD) ، شریک اصلی قدرت ، اعلام كرد كه قبلاً پس از تصویب لایحه توسط هیئت دولت ، تصمیم به تعلیق عضویت در حزب را رد كرده است ، استفاده از شاهدانه را برای اهداف پزشکی و صنعتی امکان پذیر می کند.

بنکران در پی تصویب لایحه حشیش در مجلس نمایندگان ، که اولین بال پارلمان در مراکش است ، به وب سایت خبری علیاوم 24 بیانیه داد و تصمیم به تعلیق عضویت خود در حزب را ارزیابی کرد.

در این بیانیه آمده بود: “من به موقعیت قبلی خود باز خواهم گشت” بنکران که از بیانیه خود استفاده کرد ، تأکید کرد که قصد دارد منتظر پایان رأی گیری در جناح دوم پارلمان ، شورای مشاوران باشد.

بنكیران اظهار خرسندی كرد كه اعضای PJD در جریان رأی گیری در مجلس نمایندگان به این لایحه رأی دادند و گفت: “این رأی نشان می دهد كه این حزب روحیه مبتنی بر تعهد خود به دستور و اصول را دارد.”

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *