[ad_1]

لندن: بریتانیای کبیرروز شنبه ، وزیر امور خارجه ایالات متحده چین را به خاطر نقض بیانیه مشترک چین و انگلیس توسط پکن کنترل بیشتری را کنترل می کند هنگ کنگ.
دومینیک راآب تصمیم پکن برای “تحمیل” گفت تغییرات بنیادی محدود کردن مشارکت در سیستم انتخاباتی هنگ کنگ … بخشی از الگویی است که برای آزار و اذیت و آزار همه صداهای منتقد سیاست های چین طراحی شده است. راآب در بیانیه ای گفت: “این اقدامات نشان دهنده نقض سوم اعلامیه مشترک در کمتر از 9 ماه است.”
وی ادامه داد: “اقدامات مداوم مقامات چینی به این معنی است که اکنون باید گزارش کنم که انگلستان پکن را در وضعیت عدم تعهد بیانیه مشترک اعلام می کند – این نشان دهنده شکاف فزاینده بین وعده های پکن و اقدامات آن است” گفت
مقامات انگلیس و چین در سال 1984 این توافق نامه را امضا کردند و زمینه را برای انتقال هنگ کنگ از حکومت انگلیس به چین در سال 1997 فراهم کردند.
در این توافق نامه مقرر شده بود كه مستعمره سابق انگلیس حداقل 50 سال از خودمختاری و حقوق مدنی و آزادی های خود برخوردار باشد.
انگلیس و ایالات متحده روز پنجشنبه از چین انتقاد کردند قانونگذار تشریفاتی اقدام حزب کمونیست را برای کاهش نقش رای دهندگان هنگ کنگی در انتخاب قانونگذاران در قلمرو و اطمینان از حاکمیت “میهن پرستان” بر این شهر تصویب کرد.
بر اساس این تغییرات ، یک کمیته طرفدار پکن که رئیس اجرایی شهر را انتخاب می کند نیز قدرت تعیین یک قانونگذار “نسبتاً بزرگ” با 90 عضو هنگ کنگ را دارد.
این آخرین سیاست از سری سیاست های پاسخگویی به تظاهرات ضد خشونت آمیز ضد دولت در هنگ کنگ است که در سال 2019 این شهر را به بحران کشاند. سال گذشته پکن قانونی را برای امنیت ملی این شهر وضع کرد و ده ها شخصیت طرفدار دموکراسی دستگیر و بسیاری در تبعید بودند.
مقامات چینی گفتند که برای جلوگیری از جنبش های جدایی طلبی و ریشه کن کردن هرگونه کمپین حمایت از استقلال هنگ کنگ ، اقدامات لازم انجام شده است.
برخی از قانون گذاران انگلیس برای محافظت از دموکراسی در این شهر لابی برای تحریم مقامات چینی و هنگ کنگی کرده اند ، اما راآب تاکنون به این درخواست ها پاسخ نداده است.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *