[ad_1]

جاکارتا: اندونزی Covid-19 را به Sinovac Biotech داد واکسن اولین تصویب اضطراری آن در روز دوشنبه در خارج از چین به عنوان چهارمین کشور پرجمعیت جهان تلقیحات ملی را برای متوقف کردن آغاز می کند عفونت های در حال رشد و مرگ
به گفته کارشناسان بهداشت عمومی ، کمبود داده و سطح مختلف کارایی گزارش شده برای واکسن از کشورهای مختلف می تواند اعتماد عمومی به شیوع آن را تضعیف کند.
داده های موقت آزمایش CoronaVac انسانی در اواخر مرحله نشان می دهد که 65.3٪ موثر است ، طبق سازمان غذا و داروی اندونزی (BPOM) ، کمتر از برزیل است بوقلمون که هنوز واکسیناسیون دسته جمعی را شروع نکرده اند.
رئیس BPOM Penny K. Lukito گفت که نتایج مطابق با الزامات حداقل بهره وری سازمان بهداشت جهانی 50٪ است.
وی گفت: “بیایید از برنامه واکسیناسیون Covid-19 حمایت کنیم ، زیرا موفقیت در مدیریت Covid-19 متعلق به ما به عنوان یک ملت است.”
رئيس جمهور جوکو ویدودو اولین دوز روز چهارشنبه خود را به عنوان اولویت واکسیناسیون در کشوری با 270 میلیون نفر جمعیت دریافت می کند که نسبت به همسایگان جنوب شرقی آسیا برای مهار ویروس بسیار کمتری انجام داده است.
اما برخی از متخصصان بهداشت عمومی ، تأثیر دوز محدود موجود ، چالش های لجستیکی هزاران جزیره و بدبینی نسبت به واکسن را زیر سوال می برند.
یک مقام BPOM گفت که مشخص شده است 25 عفونت در حال افزایش هستند ، اما بدون ارائه جزئیات بیشتر.
دیل فیشر از دانشگاه ملی سنگاپور روز دوشنبه در یک کنفرانس بعدی رویترز گفت که فقدان اطلاعات دقیق می تواند برای انتشار سریع مشکل ساز شود.
وی گفت: “پیام ها بیش از هر زمان دیگری مهم هستند.”
اندونزی از 836700 مورد بیش از 24343 مرگ متحمل شده است. بیش از یک دهم مرگ و میر در دو هفته گذشته رخ داده است.
یک مطالعه هفته گذشته از برزیل نشان داد که واکسن Sinovac 78٪ موثر است. محققان ترک در ماه دسامبر گفتند که این اثر 91.25٪ اثربخشی را بر اساس تجزیه و تحلیل موقت نشان داده است.
برای شروع ، فقط سه میلیون دوز CoronaVac در اندونزی در دسترس خواهد بود. حدود 1.2 میلیون دوز به 34 استان که منطقه وسیع تری از سرزمین اصلی را پوشش داده اند ، ارسال شده است. ایالات متحده.
کمپین 15 ماهه
مقامات اندونزی گفته اند که در مجموع نزدیک به 330 میلیون دوز واکسن از سینوواک و سایر شرکت ها برای کارزاری که انتظار دارند پس از واکسیناسیون دو سوم اندونزیایی ها برای رسیدن به مصونیت گله 15 ماه طول بکشد ، تهیه کرده اند.
نادیا تارمیزی ، مقام وزارت بهداشت شهر به رویترز گفت که این تصویب “به پزشکان به عنوان اردوگاه های خط مقدم علیه Covid-19 بسیار کمک خواهد کرد. این از آنها محافظت می کند و مرگ و میر را در میان آنها کاهش می دهد.”
وی گفت بیش از 500 کارگر پزشکی فوت کرده اند.
Sinovac همراه با تولید کننده داروی محلی Bio Farma در مرحله نهایی آزمایشات بالینی در اندونزی پیشرو است.
حدود 1.3 میلیون کارگر خط مقدم باید از اولین کسانی باشند که واکسن ها را دریافت می کنند. اما در حالی که تلاش می کند اقتصاد خود را احیا کند ، اندونزی قصد دارد اولویت کارگران جوان را به جای افراد مسن آسیب پذیر ، مانند بسیاری از کشورها انجام دهد.
هفته گذشته در شورای علمای اندونزی ، در واكسن برای بزرگترین كشور با اکثریت مسلمان جهان ، واكسن “مقدس و حلال” اعلام شد.
اما کارکنان بهداشت عمومی به خصوص با توجه به اینکه این اولین کارزار بزرگ بین المللی برای استفاده از واکسن سینوواک است ، تردید دارند.
ایرما هیدایانا ، بنیانگذار LaporCovid-19 اندونزی ، یک ابتکار مستقل داده ویروس کرونا ، در کنفرانس آینده رویترز روز دوشنبه گفت که اعتماد عمومی به واکسن ها یک مشکل اساسی است.
یک مطالعه اخیر توسط این گروه نشان داد که 69٪ در مورد واکسیناسیون مطمئن نیستند.
بر اساس فناوری واکسن سنتی که از ویروس کرونا استفاده نمی کند ، CoronaVac را می توان در دمای طبیعی یخچال از 2-8 درجه سانتیگراد (36 درجه -46 درجه فارنهایت) نگهداری کرد و می تواند تا سه سال ثابت بماند.
واکسن های ارائه شده توسط Pfizer / BioNTech و نوین از فناوری جدید RNA ارسال شده مصنوعی (mRNA) استفاده کنید ، اما برای ذخیره سازی و حمل و نقل به کنترل دما بیشتر احتیاج دارید.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *