[ad_1]

HAMDAYET (COM)سودان) – زن جوان فروشنده قهوه گفت كه وی توسط یك سرباز اتیوپیایی در رودخانه تكزه از خانواده و دوستانش جدا شد ، راهی را در پیش گرفت و انتخاب دردناكی به او شد.
این جوان 25 ساله در اردوگاه پناهندگان حمدائت در سودان ، جایی که از درگیری در اتیوپیاست ببر منطقه
پزشکی که او را هنگام ورود به اردوگاه در ماه دسامبر معالجه کرد ، Tewadrous Tefera Limeuh ، به رویترز تأیید کرد که وی قرص هایی برای جلوگیری از بارداری و بیماری های مقاربتی تهیه کرده و او را به روان درمانگر ارجاع داده است.
لیمو که داوطلب هلال احمر سودان بود ، گفت: “سرباز … او را با اسلحه مجبور کرد و به او تجاوز کرد.” “او از او پرسید که آیا کاندوم دارید و او گفت ، چرا من به کاندوم احتیاج دارم؟” ”
پنج امدادگر برای گروه های کمک بین المللی و اتیوپی گفتند که گزارش های مشابه بسیاری را در مورد آنها دریافت کرده اند سو استفاده کردن در Tigray. ملل متحد این هفته برای پایان دادن به تجاوز جنسی در منطقه.
در میان “تعداد زیادی” از اتهامات ، گزارش های نگران کننده ای از مجبور شدن افراد به تجاوز به بستگان یا رابطه جنسی در ازای تأمین مواد اولیه وجود دارد. نماینده ویژه پرامیلا پاتون روز پنجشنبه در بیانیه ای درباره خشونت جنسی درگیر درگیری گفت.
دولت و ارتش نخست وزیر ابی احمد بلافاصله به سوالات رویترز درباره گزارش های تجاوز جنسی پاسخ ندادند. روز شنبه ، Tae Atzke Selassie ، سفیر اتیوپی در سازمان ملل ، به پاتن گفت که اتیوپی سیاست تحمل صفر در برابر خشونت جنسی را دارد ، طبق تلویزیون متعصب جعلی Fana TV.
مقامات اتیوپی قبلاً سوusesاستفاده از حقوق را انکار کرده بودند ، در عوض انگشت خود را به سمت جبهه مردمی برای آزادی تیگری (TPLF) ، حزب حاکم سابق منطقه ، که نیروهای آن را به شورش متهم می کند ، نشان دادند.
پاتن ، نماینده ویژه سازمان ملل در بیانیه ای گفت: “من از همه كشورهای درگیر در نبردها در منطقه Tigrei می خواهم كه به سیاست تحمل صفر در برابر جنایات علیه خشونت جنسی متعهد شوند.”
در این بیانیه آمده است که به نظر می رسد زنان و دختران در اردوگاه های پناهندگان اتیوپی به طور ویژه مورد هدف قرار گرفته اند و مراکز درمانی تحت فشار برای پیشگیری از بارداری اضطراری و آزمایشات مربوط به عفونت های مقاربتی هستند.
رویترز نمی تواند حساب های تجاوز را به طور مستقل تأیید کند. دسترسی رسانه ها به Tigray ممنوع شده است ، آژانس های امدادی برای دستیابی به جنگ می جنگند و ارتباطات هفته ها متوقف شده است.
قلدرها با لباس یکدست
این زن 25 ساله در گفتگو با رویترز گفت که متجاوز وی از لباس ارتش فدرال اتیوپی استفاده کرده است.
این پنج مددکار گفتند که زنان دیگر مهاجمان ادعایی خود را مبارزانی از منطقه آمورا در آمهارا یا سربازان اریتره توصیف کردند ، هر دو با نیروهای ابی متحد بودند. رویترز قادر به شناسایی مهاجم این زن نبود.
سخنگوی ابی ، فرماندار موقت Tigray ، شهردار پایتخت منطقه Mekelle ، وزیر خارجه اریتره و سخنگوی ارتش اتیوپی بلافاصله به درخواست های اظهار نظر در مورد ادعاهای تجاوز جنسی پاسخ ندادند. رویترز نمی تواند با TPLF تماس بگیرد.
گیزاس مولونه سخنگوی منطقه آمهارا به رویترز گفت: “من هیچ اطلاعاتی در این باره ندارم.”
اتیوپی و اریتره حضور نیروهای اریتره در اتیوپی را انکار کرده اند ، که با ده ها مصاحبه با شاهدان عینی ، دیپلمات ها و یک ژنرال اتیوپی مغایرت دارد.
“چرا زن مورد تجاوز قرار گرفت؟”
در جلسه مقامات امنیتی در مکل ، که اوایل این ماه از تلویزیون دولتی اتیوپی پخش شد ، یک سرباز حتی پس از تصرف شهر توسط نیروهای فدرال ، در مورد سو abuse استفاده صحبت کرد.
“دیروز عصبانی شدم. چرا زنی در شهر مکل مورد تجاوز قرار گرفت؟ اگر در جنگ اتفاق بیفتد تکان دهنده نخواهد بود … اما دیروز و امروز وقتی پلیس محلی و پلیس فدرال در آنجا حضور دارند ، زنان مورد تجاوز قرار گرفتند. ، “سرباز گفت. که مشخص نیست.
مقامات محلی بلافاصله به تلاش برای جستجوی نظر در مورد اینکه آیا می توان از یک سرباز تحقیق یا محاکمه کرد ، پاسخ ندادند.
توادروس ، پزشکی در اردوگاه پناهندگان ، دو مورد دیگر تجاوز به عنف را که با آنها برخورد کرده بود ، توصیف کرد. دکتر گفت: خانمی که گفته بود از شهر راویانگ در تیگرئی فرار کرده است ، سه سربازی را که به عنوان نیروهای ویژه آمهارا معرفی می کند توصیف می کند که در او را می زنند. وقتی او از ورود آنها امتناع كرد ، آنها هجوم بردند و به او حمله كردند.
یک امدادگر در شهر ووکرو به قربانیان رویترز گفت که شوهر مجبور به زانو زدن و تماشا می شود در حالی که همسرش توسط سربازانی که آنها را اریتره معرفی کرده بودند مورد تجاوز قرار گرفته است.
یک کارگر پزشکی در ادیگرات گفت که وی شش زن را که توسط گروهی از سربازان مورد تجاوز قرار گرفته اند معالجه کرده و به آنها گفته است که پس از این از آنها کمک نگیرید. دکتر گفت که آنها شهامت پیدا کردند که چند روز بعد بیرون بیایند ، اما هیچ درمانی وجود نداشت.
در مکل ، پس از درخواست سربازان برای متوقف کردن تجاوز به مرد 19 ساله که به گفته یک کارگر پزشکی در حال مداوای هر دو قربانی بود ، مردی مورد ضرب و شتم قرار گرفت. موسسه خیریه مکل الشادایی گفت که 50 تختخواب را برای قربانیان تجاوز جنسی آماده کرده است.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *