[ad_1]

مسکو: الکسی ناوالنی، رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتینبرجسته ترین منتقد لحظه ای حساس در رویارویی با او روبرو می شود کرملین در جلسه دادگاه روز سه شنبه که می تواند وی را بیش از دو سال در زندان ببیند.
این وکیل 44 ساله تحصیل کرده در ییل توسط تلویزیون دولتی ممنوع شده و مانع از به چالش کشیدن پوتین در انتخابات ریاست جمهوری 2018 شده است ، اما او هنوز هم می تواند خار سرسختی در نزد مقامات باشد.
فراخوان او برای تظاهرات در این ماه توسط ده ها هزار نفر برآورده شد كه طی دو آخر هفته متوالی در شهرهای سراسر كشور گرد هم آمدند و خواستار آزادی ناوالنی از زندان و محكومیت حكومت پوتین شدند.
ناوالنی پس از بازداشت وی در فرودگاه مسکو هنگام ورود از آلمان ، جایی که تحت حمله مسمومیت تحت معالجه قرار گرفت ، طرفداران خود را به اعتراض دعوت کرد. دستور پوتین .
او در اواسط ژانویه به خانه بازگشت ، اگرچه سرویس زندان اعلام کرد که به اتهام نقض شرایط مجازات تعلیقی 2014 به اتهام اختلاس ، دستگیری وی را درخواست می کند – اتهاماتی که می تواند او را به مدت دو سال و نیم زندانی کند.
وی در بازداشتگاه با امنیت بالا بازداشت شد و همچنین در چندین پرونده دیگر با سالها زندان روبرو شد.
ناوالنی از طریق فیلم های ویروسی فساد در نخبگان ، طرفداران جوان خود را بدست آورد و بیش از دو میلیون دنبال کننده در توییتر دارد.
وی همچنین با سخنان سازش ناپذیر و عبارات تخیلی مانند “حزب کلاهبرداران و دزدان” برای اعتصاب به حزب حاکم روسیه متحد ، توجهات را جلب کرد.
در سال 2011 ، ناوالنی اعتراضات گسترده ای را در مسکو به دلیل تقلب در انتخابات پارلمانی رهبری کرد.
دو سال بعد ، پدر دو فرزند خود را شهردار مسکو اعلام می کند و در مقابل متحد پوتین دوم می شود سرگئی سوبیانین.
وی در سال 2017 نخست وزیر وقت را مقصر دانست دیمیتری مدودف برای فساد گسترده در یک مستند YouTube که موجی از تظاهرات ملی را راه اندازی کرده است که با خشونت پلیس و دستگیری های گسترده روبرو شده است.
در همان سال ، او مجبور شد برای جراحی به اسپانیا سفر کند ، زیرا یکی از چندین حمله خیابانی او را تقریباً از یک چشم نابینا کرد.
ناوالنی با پرونده های حقوقی زیادی روبرو است که طرفداران آن را مجازاتی برای فعالیت وی می دانند.
در سال 2014 ، وی به جرم اختلاس ، حکم تعلیقی دریافت کرد و برادرش اولگ ، متهم ، با تصمیمی که فعالان آن را “گروگانگیری” تشبیه می کنند ، به مدت سه سال و نیم زندانی شد.
قبل از پرواز از آلمان در ژانویه ، اسنادی در دادگاه مسکو ثبت شد که خواستار تبدیل حکم تعلیقی به زندان شد ، اقدامی که متحدان ناوالنی گفت که این تلاش برای جلوگیری از بازگشت وی است.
از آنجا که کرملین به شدت رسانه ها را کنترل می کند ، ناوالنی همچنان یک چهره مرزی برای بسیاری از روس ها است که در معرض نمایش رسمی وی به عنوان یک شخص غربی و یک مجرم مجرم قرار دارند.
پوتین از اعلام عمومی نام ناوالنی امتناع ورزید.
ناوالنی گرچه از سیاست های اصلی منع شده است ، با پخش تحقیقات درباره میلیون ها روس در رسانه های اجتماعی و یوتیوب ، در تلاش است ثروت نخبگان روسیه را فاش کند.
وی در آخرین اظهارات خود – که پس از آخرین دستگیری آزاد شد – ادعا کرد که یک ملک فاخر 1.35 میلیارد دلاری از طریق یک طرح فساد گسترده برای پوتین در دریای سیاه ساخته شده است.
این گزارش بیش از 106 میلیون بار در YouTube دیده شده و به عنوان یک نیروی محرک در تظاهرات اخیر دیده شده است.
اما علی رغم کینه در میان طبقه متوسط ​​شهری عمدتا جوان ، او هنوز از یک چهره مخالف اتحاد فاصله دارد و برخی از مواضع ملی گرایی ضد مهاجر وی انتقاد کرده اند.
وی در انتخابات محلی 2019 و 2020 ، هنگامی که احزاب طرفدار پوتین به دلیل طرح “رأی گیری هوشمند” که توسط ناوالنی پس از محرومیت از حضور متحدانش در بسیاری از مسابقات منع شده بود ، متحمل ضرر شدند ، به موفقیت سیاسی دست یافت.
این تاکتیک از رای دهندگان می خواهد که از تنها نامزدی که احتمال شکست حزب حاکم را دارد حمایت کنند و شاهد خروج نامزدهای مرتبط با کرملین از مجمع سال 2019 مسکو بوده است.
از آن زمان ، دفاتر ناوالنی به طور مکرر مورد یورش قرار گرفته اند ، در حالی که بنیاد مبارزه با فساد اداری “عامل خارجی” معرفی شده و به پرداخت چندین جریمه سنگین محکوم شده است.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.