[ad_1]

مسکو: چند متحد در زندان کرملین منتقد الکسی ناوالنی در اوایل روز پنجشنبه پس از بازرسی از آپارتمان ها و دفاترشان توسط پلیس پیش از تظاهرات برنامه ریزی شده بازداشت شدند.
دستیاران ناوالنی گفتند که این جستجوها مربوط بود تحقیقات جنایی توسط وزارت کشور به اتهام نقض محدودیت های ویروس کرونا در اعتراضات هفته گذشته آغاز شد.
این جستجو در حالی صورت می گیرد که مخالفان خواستار تظاهرات جدیدی در روز یکشنبه برای خواستار آزادی ناوالنی هستند ، که در بازگشت از آلمان دستگیر شد ، جایی که ماهها در بهبودی از مسمومیت عصبی به سر برد.
ایوان ژدانوف ، رئیس بنیاد مبارزه با فساد ناوالنی FBK، گفت: دستیار معروف لیوبوف سوبول و برادر ناوالنی اولگ به عنوان مظنون به مدت 48 ساعت بازداشت شدند.
ولادیمیر وورونین ، وکیل سوبول ، گفت که او و اولگ ناوالنی یک شبه توسط پلیس مورد بازجویی قرار گرفتند.
همچنین در آپارتمان همسر ناوالنی جولیا و در دفتر FBK ، سازمان ناوالنی ، که به تحقیقات خود در مورد ثروت نخبگان روسیه مشهور است ، انجام شد.
پلیس همچنین به خانه پزشک ناوالنی ، آناستازیا واسیلیوا رسید و او نیز به مدت 48 ساعت بازداشت شد.
در ویدئویی که دبیر مطبوعاتی واسیلیوا در توییتر خود منتشر کرده است ، دکتر هنگام رسیدن افراد با لباس ، پیانو بتهوون را می نوازد.
بر اساس مدیا زونا ، یک وب سایت خبری که به بازداشت مخالفان متمرکز است ، پلیس روز چهارشنبه حداقل 18 جستجو انجام داد.
آخر هفته گذشته ، ده ها هزار روس در سراسر کشور در حمایت از ناوالنی ، که در انتظار محاکمه ای است که می تواند وی را به اتهام نقض حکم تعلیقی در سال 2014 در زندان ببیند ، جمع شدند.
وکلای ناوالنی قصد دارند بعداً پنجشنبه برای دستگیری وی تجدیدنظر کنند.
مقامات همچنین به دلیل عدم موفقیت در حذف پست هایی که جوانان را به پیوستن به تجمعات غیرقانونی دعوت می کند ، فشارها را بر سیستم عامل های آنلاین افزایش دادند.
اعتراضات در روسیه در صورت عدم تأیید مقامات توسط مقامات ممنوع است ، همچنین درخواست های افراد زیر 18 سال برای پیوستن به آنها.
کمیته تحقیق ، که جنایات بزرگ را تحقیق می کند ، روز پنجشنبه گفت که تحقیقاتی را علیه لئونید ولکوف ، رئیس شبکه منطقه ای ناوالنی ، برای ترغیب خردسالان به “اقدامات غیرقانونی” آغاز کرده است.
مخالفان قصد دارند روز یکشنبه تجمع های بیشتری را مقابل مقر FSB در مسکو برگزار کنند ، آژانس امنیتی که ناوالنی گفت او را با یک حمله مسمومیت تقریباً مهلک هدف قرار داده است.
بیش از 3900 نفر شنبه گذشته در تجمعات غیرمجاز بازداشت شدند که باعث یک سری تحقیقات جنایی شد.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *