[ad_1]

مسکو: روسی دادگاه روز پنجشنبه دستور داد کرملین منتقد الکسی ناوالنی در زندان به سر می برد ، درخواست تجدیدنظر علیه بازداشت وی را رد می کند و درخواست غرب و دهها هزار طرفدار روسی او برای آزادی وی را رد می کند.
ناوالنی ، منتقد برجسته رئیس جمهور ولادیمیر پوتین، پس از پرواز به روسیه از 18 ژانویه به مدت 30 روز بازداشت شد آلمان برای اولین بار از او در ماه اوت با عامل اعصاب درجه نظامی مسموم شد.
در آن زمان دادگاه حکم بازداشت وی را به اتهام نقض آزادی مشروط صادر کرد که وی آن را انکار کرد. با پرونده های مختلف در حال رسیدگی علیه او ، ناوالنی 44 ساله می تواند به زندان محکوم شود. ده ها هزار روس علیه زندانی شدن وی روز شنبه اعتراض کردند.
ناوالنی روز پنجشنبه از طریق پیوند ویدئویی از زندان در دادگاه حاضر شد و اتهامات پوچی را که مقامات برای برکناری وی به دلایل سیاسی وارد کرده بودند ، ضمیمه کرد.
وی به قاضی گفت: “شما قادر نخواهید بود ما را بترسانید. ما اکثریت هستیم … خوشحالم که هر روز مردم بیشتر می فهمند که این قانون از طرف ماست و ما حق داریم.”
وی گفت: “ما هرگز اجازه نخواهیم داد … این افراد کشور ما را تسخیر و سرقت کنند. بله ، اکنون نیروی بی رحم در کنار شماست. شما می توانید … من را در بندهای خود قرار دهید. .
در خارج از دادگاهی در حومه مسکو ، وکیل او ، اولگا میخائیلوا ، گفت که وی از تصمیم بازداشت وی درخواست تجدید نظر می کند.
پس از صدور این حکم ، ناوالنی با کنایه از علامت تجاری به قاضی گفت: “قبل از دادرسی همه چیز برای من روشن بود ، متشکرم.”
متحدان ناوالنی خواستار اعتراضات آخر هفته گذشته برای خواستار آزادی وی شدند. مقامات گفتند که هرگونه تظاهرات غیرقانونی بوده و برچیده خواهد شد.
جستجو در خانه های پشتیبانی کنندگان
سرویس زندان روسیه ناوالنی را به نقض شرایط مجازات تعلیقی که به اتهام اختلاس که به گفته وی ساختگی است ، نقض کرده است ، متهم کرد.
جلسه دادگاه در تاریخ 2 فوریه باید بررسی این حکم به سه سال و نیم زندان را در نظر بگیرد.
طبق گروه کنترل کننده اعتراضات ، پلیس آخر هفته گذشته کمی بیش از 4000 تظاهرات خواستار آزادی وی در مسکو و ده ها شهر دیگر را دستگیر کرد. مقامات سرکوب گسترده را دنبال کردند.
اواخر روز چهارشنبه ، پلیس به خانه طرفداران ناوالنی و سایر املاک مربوط به وی حمله کرد و چندین نفر از جمله برادرش اولگ را به اتهام نقض محدودیت های امنیتی COVID-19 بازداشت کرد.
بازرسان روس روز پنجشنبه گفتند که آنها پرونده ای جنایی را علیه لئونید ولکوف ، متحد نزدیک ناوالنی ، به اتهام فراخواندن از نوجوانان برای شرکت در اعتراضات غیرقانونی روز شنبه تشکیل داده اند.
ناوالنی پوتین را به مس beingولیت مسمومیت خود با عامل اعصاب به سبک شوروی Novichok در تابستان گذشته متهم کرد. کرملین هرگونه دخالت را رد کرده است.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *