[ad_1]

مسکو: دادستان های روسیه از درخواست الکسی رهبر رهبر مخالف روز دوشنبه حمایت کردند فله برای چندین سال به اتهامات قدیمی اختلاس ، پس از پلیس دارای تعداد رکورد معترضان کرملین در سراسر کشور است.
روز یکشنبه ، معترضین با هشدارهای دولت مخالفت کردند و در سراسر کشور – از جمله در مسکو و سن پترزبورگ ، جایی که مقامات محاصره بی سابقه ای را در مرکز شهر اعمال کردند – در دومین آخر هفته اعتراضات گسترده مردم درباره دستگیری رئیس جمهور تجمع کردند. ولادیمیر پوتینبرجسته ترین حریف است.
این اعتراضات که از بندر ولادی وستوک اقیانوس آرام تا شهر پسکوف در شمال غربی امتداد داشت ، با دادرسی عالی در دادگاه برگزار شد که می تواند منجر به تعطیلی ناوالنی برای چندین سال شود.
بازداشت و سرکوب معترضین توسط ناوالنی موجب عصبانیت غرب شده است.
جوزف بورل ، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ، روز پنجشنبه هنگام عزیمت به مسکو ، کرملین را برای آزادی ناوالنی تحت فشار قرار خواهد داد.
ناوالنی 44 ساله به دلیل نقض مفاد حبس تعلیقی در سال 2014 به اتهام اختلاس متهم شده و ممکن است به دو سال و نیم زندان محکوم شود.
روز دوشنبه ، دادستانی کل کشور در بیانیه ای اعلام کرد از درخواست سرویس زندان برای تغییر حکم زندان حمایت می کند.
در این بیانیه آمده است: “این پیشنهاد قانونی و موجه تلقی می شود.”
ناوالنی در اواسط ژانویه پس از پرواز از آلمان به روسیه ، جایی که در ماه اوت از مسمومیت بهبود می یافت ، در فرودگاه مسکو بازداشت شد.
وی حمله به عامل عصبی پوتین را به گردن پوتین و آژانس امنیتی FSB می اندازد.
– چماق و چشنده – این فعال مبارزه با فساد در یک بازداشتگاه با تدابیر شدید امنیتی به سر می برد و علی رغم درخواست دولت های غربی برای آزادی وی ، در چندین پرونده جنایی مختلف سالها در زندان به سر می برد.
به گفته سخنگوی دادگاه ، تیم ناوالنی از هواداران وی خواست تا روز سه شنبه در مقابل دادگاه شهر مسکو جمع شوند تا از این سیاستمدار مخالف که پیش بینی می شود شخصاً ظاهر شود ، حمایت کنند.
در سالهای اخیر ، ناوالنی تعدادی از دستگیری های کوتاه را گذرانده است ، اما هرگز به یک زندان طولانی مدت نپرداخته است.
روز یکشنبه ، هزاران نفر در اطراف روسیه جمع شدند و خواستار آزادی ناوالنی و تغییر در سیستم سیاسی کاملاً کنترل شده روسیه شدند.
OVD Info ، که به دنبال اعتراضات مخالفان ، دستگیری ها را رصد می کند ، گفت که بیش از 5400 نفر بازداشت شده اند که یک رکورد در تاریخ روسیه مدرن است.
قبل از تظاهرات روز یکشنبه ، مقامات مرکز پایتخت را قفل کردند ، صدها پلیس در خیابان ها ، ایستگاه های مرکزی مترو و محدودیت در تردد عابر پیاده را بستند.
معترضان و ناظران با اشاره به تاکتیک های سختگیرانه پلیس ، گفتند که آنها با استفاده از باتوم و چاشنی بر روی معترضان صلح جو و برخی به طرز وحشیانه ای کتک می خورند.
OVD Info گزارش داد ، در سن پترزبورگ ، یک افسر پلیس سلاح خدمت خود را به سمت معترضان نشان داد ، در حالی که در ولادی وستوک ، پلیس از یک سلاح غیر کشنده علیه معترض استفاده کرد.
لئونید درابکین ، بهترین هماهنگ کننده OVD Info ، به خبرگزاری فرانسه گفت: “سرکوب سیاسی در حال تشدید است.”
سخنگوی پوتین دیمیتری پسکوف روز دوشنبه از دادگاه دفاع کرد.
وی به خبرنگاران گفت: “ما در مورد تجمع های غیرقانونی صحبت می کنیم.” “به طور طبیعی ، پلیس علیه شرکت کنندگان در این تجمعات غیرقانونی – از این رو تعداد بازداشت شدگان” اقدام می کند.
– “راهی به سوی دردسر” – اما نماینده دادگستری سن پترزبورگ گفت که مقامات “عملیاتی کاملاً نظامی” علیه معترضین آغاز کرده و شهر را فلج کرده اند.
الكساندر شیشلوف ، نماینده دادستان ، در بیانیه ای گفت: “چوب ها و چشنده ها مشكلات موجود را حل نمی كنند. خشونت فقط باعث عدم تحمل و تلخی می شود.”
“این راهی به مشکلات بزرگ است. زمان آن است که متوقف شویم.”
منتقدان کرملین می گویند تلاش مشترکی برای ساکت کردن تیم ناوالنی ، تخریب بنیاد ضد فساد و فشار بر خانواده وی در حال انجام است.
روز دوشنبه ، دادگاه جولیا همسر ناوالنی را به جرم شرکت در یک راهپیمایی “غیر مجاز” در حمایت از همسرش ، جولیا 20 هزار روبل (265 دلار) جریمه کرد.
پیش از تظاهرات روز یکشنبه ، برادر ناوالنی اولگ و چند متحد اصلی از جمله فعال برجسته لیوبوف سوبول به اتهام نقض محدودیت های ویروس کرونا و اصرار مردم به پیوستن به اعتراضات تا 23 مارس در بازداشت خانگی قرار گرفتند.
وزیر امور خارجه آمریکا آنتونی بلینکن در توییتر “ادامه استفاده از تاکتیک های خشن علیه معترضان صلح طلب و روزنامه نگاران توسط مقامات روسیه برای دومین هفته متوالی” محکوم شد.
روز دوشنبه ، فرانسه در اعتراض به بازداشت ناوالنی ، از آلمان خواست كه پروژه خط لوله انتقال گاز Nordstream II با روسیه را متوقف كند.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *