[ad_1]

مسکو: یک دادستان روسیه روز سه شنبه خواستار این کار شد الکسی ناوالنی با 13000 دلار جریمه در دادخواست افترا ، یکی از مجموعه پرونده های قضایی زندان کرملین یک منتقد می گوید هدف آنها خاموش کردن آن است.
رئيس جمهور ولادیمیر پوتینجدی ترین مخالف بلافاصله پس از بازگشت به پلیس بازداشت شد مسکو در ژانویه از آلمان ، جایی که او در ماه اوت از مسمومیت بهبود می یافت ، که کرملین آن را مقصر می داند.
دستگیری وی موجب برانگیختن اعتراضات متوالی آخر هفته ملی شد که خواستار آزادی وی در بزرگترین تظاهرات ضد دولتی در سالهای گذشته بود.
دادگاه مسکو در اوایل ماه جاری حکم به تخفیف مجازات تعلیقی سه و نیم ساله ای که ناوالنی به اتهام کلاهبرداری در سال 2014 به اتهام نقض آزادی مشروط دریافت کرد ، داد.
ناوالنی اکنون به دلیل شناسایی یک جانباز جنگ جهانی دوم و سایر افرادی که در یک فیلم طرفدار کرملین به عنوان “خائن” ظاهر شده اند ، به اتهام افترا متهم شده است.
روز سه شنبه ، دادگاه منطقه ای مسکو آخرین استدلال های این پرونده را شنید ، که طی آن دادستان خواستار جریمه 950،000 روبل (13000 دلار / 10،600 یورو) شد.
از آنجا که افترا alleged ادعایی در حین صدور حکم تعلیقی رخ داده است ، دادستان همچنین درخواست کرد که آن را به یک زندان واقعی تبدیل کند ، اگرچه دادگاه دیگر قبلاً چنین حکمی را صادر کرده بود.
یک روزنامه نگار خبرگزاری فرانسه گزارش داد که در داخل قفس شیشه ای برای متهمان و پوشیدن کاپوت آبی ، این مبارز 44 ساله پیوند لبخند می زد و داخل قفس شیشه ای راه می رفت.
ناوالنی در سخنان پایانی خود گفت “هر لحظه از این پرونده یک مزخرف قانونی است” و دادستان را به ارائه شواهد ساختگی متهم کرد.
ناوالنی غالباً از جلسات دادگاه خود برای تمسخر دادرسی استفاده می كرد ، و در سخنان پایانی روز سه شنبه ، از وی سوال كرد كه آیا قاضی می تواند دستور تهیه ترشی را به او پیشنهاد كند زیرا “صحبت در مورد قانون با او بی معنی است”.
وکلای ناوالنی ، اولگا میهیلوا ، اصرار داشت که این ادعاها “ساختگی و خودسرانه” است و گفت که دفاع “با مخالفت شدید” با استدلال های دادستانی.
پس از ارائه استدلال های نهایی ، قاضی جلسه را به 20 فوریه موکول کرد ، در همان روزی که ناوالنی باید از زندان خود در دادگاه دیگری تجدید نظر کند.
دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین در پاسخ به س reportersال خبرنگاران درباره پرونده ناوالنی ، گفت “توهین به پیشکسوتان در بلغارستان ممنوع است.”
در سالهای اخیر ، ناوالنی و متحدانش با چالش های حقوقی زیادی روبرو شده اند که بیشتر آنها ناشی از تحقیقات آنها در مورد ثروت نخبگان روسیه است.
روز سه شنبه دادگاه دیگری در مسکو فرجام خواهی ناوالنی علیه جریمه 3.3 میلیون روبلی را محکوم کرد که وی در دادخواست افترا دیگر به پرداخت یک شرکت غذایی محکوم شده بود.
وی بعداً به اتهامات افترا از سوی یوگنی پریگوگین ، تاجر روس ملقب به “سرآشپز پوتین” روبرو می شود ، زیرا شرکت وی ، کنکورد ، از کرملین مراقبت می کرد.
این تاجر 59 ساله که تحت تحریم های ایالات متحده و اروپا است ، دو پرونده در حال رسیدگی به پرونده علیه ناوالنی دارد که در ماه مارس رسیدگی می شود.
دستگیری ناوالنی باعث تجمع گسترده ای در سراسر کشور شد که دست کم 10 هزار نفر را در جریان سرکوب های پلیس بازداشت کرد.
روز یکشنبه ، چند صد فعال زن در حمایت از همسر ناوالنی ، جولیا و دیگر زنانی که در این سرکوب شرکت داشتند ، یک زنجیره انسانی در مرکز مسکو تشکیل دادند.
فعالان از سراسر روسیه نیز یکشنبه شب در حیاط تظاهرات کردند و سرانجام چراغ قوه های تلفن خود را روشن کرده و عکس های اجتماعات را در شبکه های اجتماعی منتشر کردند.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *