[ad_1]

هزاران استرالیایی در سیدنی و ملبورن ، دو شهر بزرگ این کشور گرد هم آمدند و حملات اسرائیل به مسجدالاقصی و فلسطینیان را محكوم كردند و خواستار پایان سریع حملات شدند.

معترضین که پرچم های فلسطین و ترکیه را مقابل کتابخانه ایالتی ملبورن و ساختمان شهرداری سیدنی حمل می کردند ، شعارهایی با شعارهای “فلسطین آزاد” ، “غزه آزاد” ، “جلوی حملات اسرائیلی” ، “اسرائیل بیرون است” و “شرمنده اسرائیل” را سر دادند.

در سخنرانی های این تظاهرات سکوت دولت استرالیا در برابر حملات انتقاد شد ، در حالی که حملات اسرائیل “غیرقانونی و غیرانسانی” توصیف شد.

این تظاهرات با مشارکت شدید ترکهای استرالیا شامل استرالیایی ها با نژادهای مختلف ، از جمله برخی گروه های یهودی ، و همچنین مسلمانانی بود که در این کشور زندگی می کردند.

– “ما می خواهیم خون متوقف شود”

فاتح بوروا ، یکی از ترکهای استرالیا که می خواست حملات اسرائیل فوراً متوقف شود ، گفت: “ما می خواهیم خونریزی متوقف شود. اکنون آزار و اذیت اسرائیل کافی بود. آنها مردم را مورد آزار و اذیت قرار داده اند و این کار را ادامه می دهند. آنها هرگز متوقف نخواهند شد ، آنها چنین هدفی ندارند ، تا زمانی که مسلمانان دور هم جمع شوند و آنها را متوقف کنند. از عبارات استفاده می کند

یاسین یوزر ، که در تظاهرات پرچم ترکیه شرکت کرد ، گفت: “ما برای حمایت از برادران فلسطینی خود که قرن ها تحت آزار و اذیت بوده اند ، به اینجا آمده ایم. امیدوارم که سعی کنیم هر کاری از دستمان برمی آید برای حمایت از آن انجام دهیم. “گفت

این تظاهرات که حدود سه ساعت به طول انجامید ، پس از یک دقیقه سکوت و دعا برای فلسطینیانی که در حملات اسرائیل جان خود را از دست دادند ، پایان یافت.

– رویدادهایی در اورشلیم و غزه

گروه های مقاومت فلسطین در نوار غزه به پلیس اسرائیل اجازه داده اند تا ساعت 6 عصر به وقت محلی روز دوشنبه 10 مه از محله های مسجد الاقصی و شیخ چرا در قدس اشغالی شرقی خارج شود.

پس از عقب نشینی پلیس اسرائیل از مسجد الاقصی و شیخ جارا ، گروه های مقاومت فلسطین موشک های زیادی را به سمت اسرائیل شلیک کردند.

سپس ارتش اسرائیل اعلام کرد که عملیاتی نظامی تحت عنوان “نگهبان دیوارها” علیه نوار غزه آغاز شده است.

تا 10 ماه مه ، 139 فلسطینی از جمله 39 کودک در حملات اسرائیل به نوار غزه جان خود را از دست داده اند که تعداد زخمی ها به 950 نفر رسیده است.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *