[ad_1]

CANBERRA: فیس بوک توافق های اولیه با سه ناشر استرالیایی را در روز جمعه اعلام کرد ، یک روز پس از تصویب پارلمان قانونی که باعث می شود غول های دیجیتال هزینه اخبار را پرداخت کنند.
فیس بوک گفت که نامه های قصد خود را با سازمان های خبری مستقل Private Media ، Schwartz Media و Solstice Media امضا کرده است.
در بیانیه فیس بوک آمده است که توافق نامه های تجاری منوط به امضای توافق نامه های کامل طی 60 روز آینده است.
در این بیانیه آمده است: “این توافق نامه ها مشخصات جدید روزنامه نگاری برتر ، از جمله برخی از مطالب قبلاً پرداخت شده را به فیس بوک وارد می کنند.”

مدیر عامل شرکت شوارتز مدیا ، ربکا کاستلو گفت که این معامله به شرکت وی در ادامه تولید روزنامه نگاری مستقل کمک خواهد کرد.
کاستلو در بیانیه ای در فیس بوک گفت: “داشتن آرای زیادی در مطبوعات استرالیا هرگز مهمتر از اکنون نبوده است.”

مدیر عامل خصوصی رسانه ویل هیوارد گفت که معامله جدید براساس همکاری موجود در فیس بوک است.
پارلمان استرالیا روز پنجشنبه اصلاحات نهایی را به اصطلاح قانون مذاکره در رسانه ها تصویب کرد.
در ازای این تغییرات ، فیس بوک موافقت کرد که شش روز ممنوعیت دسترسی و اشتراک اخبار استرالیایی ها را لغو کند. به نظر نمی رسد که دسترسی به سایت های خبری استرالیا تا روز جمعه به طور کامل برقرار شده باشد.
گوگل ، تنها غول دیجیتال دیگری که این قانون هدف آن قرار گرفته است ، قبلاً معاملات مجوز محتوا را انجام داده است یا نزدیک به معاملات با بزرگترین ناشران خبری استرالیا ، از جمله News Corp است. از روپرت مورداک و هفت رسانه غربی.
نیک کلگ ، معاون رئیس امور جهانی فیس بوک ضربه ای به News Corp وارد کرد. در یک پست در شبکه های اجتماعی انتقاد از قانون استرالیا با هدف تعیین قیمت مناسب روزنامه نگاری استرالیا که سیستم عامل های دیجیتال نشان می دهد.
معاون نخست وزیر پیشین انگلیس نوشت: “از قضا ، برخی از بزرگترین ناشران ، که مدتهاست از بازارهای آزاد و بنگاههای تجاری داوطلبانه طرفداری می کنند ، اکنون طرفدار قیمت گذاری دولتی هستند.”
رئیس اجرایی News Corp. مایکل میلر استرالیایی هفته گذشته گفت که شرکت وی هزینه گفتگو با فیس بوک را پرداخت کرده است.
“به عنوان کسی که در ماه های اخیر با فیس بوک سر و کار داشته است ، چند هفته فرصت داریم که به خوبی متعهد می شویم و فکر می کنیم در حال پیشرفت هستیم و در این صورت سکوت خواهید کرد. میلر قبل از تحقیق سنا درباره تنوع رسانه ای استرالیا گفت: من فکر می کنم در هنوز باز است.
اخبار شرکت صاحب اکثر روزنامه های بزرگ استرالیا است و برخی از تحلیلگران می گویند امپراتوری رسانه های بین المللی مستقر در ایالات متحده موتور محافظه کار استرالیایی است دولت پرداخت فیس بوک و گوگل. اخبار شرکت توافق جامعی را با Google اعلام کرده است که عملیات در ایالات متحده و انگلستان و همچنین در استرالیا را پوشش می دهد.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *