[ad_1]

دود پس از حملات هوایی اسرائیل به ساختمانی در شهر غزه بلند می شود. اعتبار عکس (AP)

نیروهای زمینی اسرائیل در حال بمباران هستند نوار در روز جمعه با توپخانه ، درگیری اوج گرفت که منجر به حملات هوایی اسرائیل ، حملات موشکی فلسطین و خشونت های فرقه ای در خیابان های شهرهای اسرائیل شده است. در حالی که رهبران جهان خواستار آرامش بودند و مقامات آمریكایی و مصری درصدد پایان دادن به خشونت بودند ، جنگ در روز دوشنبه با دهها كشته ، بیشتر طرف فلسطین ، شدت گرفت.
ارتش اسرائیل گفت که حدود 1800 موشک شلیک شده است اسرائيل از غزه ، قلمرو تحت کنترل گروه نبرد حماسدر حالی که مقامات غزه بیش از 150 حمله هواپیما و هواپیماهای بدون سرنشین اسرائیلی گزارش دادند که بیش از 50 نفر را یک شب زخمی کرد. وی گفت: “این بزرگترین عملیات متمرکز علیه یک هدف متمرکز است که ما تاکنون انجام داده ایم.” جاناتان کانریک، سخنران نیروهای دفاعی اسرائیل (IDF)
هیدای زیلبرمن ، سخنگوی دیگر گفت که ارتش اسرائیل در این حمله همزمان 160 هواپیما مستقر کرده است.
کنریکوس گفت: هدف این حمله شبکه ای از تونل ها در زیر خاک تحت کنترل فلسطین بود که از طریق آن حماس دارای جنگنده و سلاح قاچاق است. سخنران این شبکه پیچیده را “شهر زیر یک شهر” توصیف کرد.
داعش توضیح داد که علی رغم گزارش های قبلی خلاف این ، در واقع هیچ نظامی اسرائیلی در غزه وجود ندارد. در عوض ، ارتش نیروهای خود را در امتداد مرز غزه جمع کرده و به خاک اسرائیل شلیک کرده بود. وی گفت: “این عملیات تا زمانی که لازم باشد برای بازگرداندن صلح و امنیت به کشور اسرائیل ادامه خواهد داشت.” بنیامین نتانیاهو گفت زیلبرمن با بیان اینکه “همه گزینه ها روی میز است” هشدار داد که عملیات می تواند تشدید شود.
حماس در یک شب ده ها موشک به اهداف اسرائیلی شلیک کرد و در نتیجه یک زن 87 ساله را که در حال فرار به یک اتاق امن بود ، کشته است.
آخرین دور از ناآرامی های اسرائیل و فلسطین روز دوشنبه پس از درگیری معترضان و پلیس اسرائیل در مسجد الاقصی در اورشلیم. حماس سپس با موشکهای فزاینده قدرتمندی که با کمک ایران ساخته بود ، به سمت اسرائیل شلیک کرد و اسرائیل با حملات هوایی علیه حماس در غزه پاسخ داد. مقامات پزشکی فلسطین گفتند از آن زمان دست کم 122 نفر در غزه کشته شده اند که 31 کودک و 20 زن و 900 نفر دیگر زخمی شده اند. مقامات اسرائیلی گفتند که در میان هشت کشته شده در اسرائیل یک سرباز گشت زنی در مرز غزه ، شش غیرنظامی اسرائیلی – از جمله دو کودک ، یک زن مسن و یک کارگر هندی وجود دارد.
بایدن دولت ضمن تأکید بر اینکه باید حملات موشکی به اسرائیل متوقف شود و از هرگونه انتقاد عمومی از اسرائیل خودداری شود ، خواستار راه حل مسالمت آمیز شد. اما به نظر نمی رسد دو طرف مستحکم آماده تسلیم شدن باشند.

فیس بوکتوییترلینک شدهپست الکترونیک

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *