[ad_1]

سئول: سال گذشته برای رهبر کره شمالی فاجعه بود کیم جونگ اون.
وی در حالی که به فکر فروپاشی اجلاس های تلویزیونی با رئیس جمهور سابق بود ، با ناخوشایند نظاره گر این بود که اقتصاد در حال نابودی کشورش در میان بسته شدن مرز همه گیر رو به سقوط است. دونالد ترامپ که نتوانست تحریم های فلج کننده کشورش را لغو کند.
اکنون او باید کار خود را با رئیس جمهور جو بایدن آغاز کند ، که زودتر از این تماس گرفت کیم “اراذل و اوباش” و ترامپ را به تعقیب عملکرد به جای کاهش قابل توجه در زرادخانه هسته ای کیم متهم کرد.
اگرچه کیم در سخنرانی های سیاسی اخیر خود قول داده است که برنامه تسلیحات هسته ای خود را تقویت کند ، اما همچنین سعی کرد بایدن را شروع کند ، واشنگتن آنچه وی سیاست خصمانه ایالات متحده می نامد
مشخص نیست که کیم چقدر صبور خواهد بود. کره شمالی سابقه آزمایش دولت های جدید ایالات متحده با پرتاب موشک و تحریکات دیگر با هدف وادار کردن آمریکایی ها به بازگشت به میز مذاکره وجود دارد.
در جریان رژه های نظامی اخیر در پیونگ یانگ ، کیم از سلاح های جدیدی که می تواند آزمایش کند ، از جمله سیستم های بالستیک سوخت جامد که برای شلیک از وسایل نقلیه و زیردریایی ها و همچنین بزرگترین موشک بالستیک قاره پیمای شمال طراحی شده است ، رونمایی کرد.
احیای تنش ها ایالات متحده و کره جنوبی را مجبور می کند که با دقت بیشتری این احتمال را در نظر بگیرند که کیم هرگز داوطلبانه اسلحه هایی را که قوی ترین تضمین خود برای بقا می داند تحویل ندهد.
زرادخانه کیم پس از آزمایشات در سال 2017 که شامل انفجار کلاهک حرارتی هسته ای ادعا شده و آزمایش های پرواز ICBM بود که توانایی رسیدن به عمق سرزمین مادری آمریکا را نشان می داد ، به عنوان یک تهدید بزرگ برای ایالات متحده و متحدان آسیایی آن ظاهر شد.
یک سال بعد ، کیم دیپلماسی با کره جنوبی و ایالات متحده را آغاز کرد ، اما در سال 2019 هنگامی که آمریکایی ها درخواست های کره شمالی را برای کاهش عمده تحریم ها در ازای توافق جزئی ، تسلیم جزئی از توانایی های هسته ای خود رد کردند ، از خط خارج شد.
کره شمالی بعید است اولویت اصلی برای بایدن باشد ، که در حالی که با مشکلات فزاینده داخلی روبرو است ، همچنین آماده فشار برای بازگشت به توافق هسته ای 2015 با ایران است ، که ترامپ منفجر کرد و آن را حداکثر فشار بر ایران خواند .
“قوام دولت بایدن توجه سیاسی این احتمالاً خواهد بود: ساختن خانه خود آمریكا ، تقویت اتحاد آمریكا و همسو كردن استراتژی های خود با چین و روسیه ، و سپس روی آوردن به ایران و كره شمالی ، “گفت لیف-اریک ایسلی ، استاد دانشگاه اوها در سئول.
اما کره شمالی هرگز دوست ندارد که نادیده گرفته شود.
اگرچه بایدن تحت عنوان معاون رئیس جمهور خدمت کرده است باراک اوباماسیاست وی این بود که صبر کند تا کره شمالی به تدریج تحریم ها را افزایش دهد ، این روش ممکن است م workثر نباشد ، زیرا توانایی های تسلیحاتی شمال به طور قابل توجهی در سال های بعد افزایش یافته است.
آیسلی گفت: در حالی كه تحریم ها ، بسته شدن مرزها و بلایای طبیعی كه باعث كشته شدن محصولات می شود ، بدترین چالش ها را برای دولت 9 ساله كیم ایجاد كرده است ، اما وی برای ارائه امتیاز عجله نخواهد داشت. دولت کیم تحمل بالایی در برابر رنجهای داخلی دارد و می تواند از چین ، تنها متحد بزرگ خود ، انتظار کمک چشمگیر داشته باشد.
اولین تحریک کره شمالی به رهبری بایدن ممکن است مربوط به سیستم های بالستیک پرتاب شده توسط زیردریایی باشد که کیم در رژه های اخیر نشان داد.
جاه طلبی های کیم برای داشتن ماهواره های برد بلندتر ICBM و اطلاعاتی ، که وی در جریان کنگره حزب حاکم در ماه جاری ابراز داشت ، می تواند منجر به پرتاب فضایی شود که به عنوان آزمایشی برای فناوری موشک دوربرد دو برابر خواهد شد. این یادآور شروع سال 2009 است که هفته ها پس از اولین دوره ریاست جمهوری اوباما روی داد.
(شمال) قادر به انجام آزمایش هایی است که ایالات متحده و متحدانش نمی توانند از آنها چشم پوشی کنند. ” کیم احتمالاً از این استفاده خواهد کرد. ”
به گفته شین بیومچول ، تحلیلگر م Instituteسسه تحقیقات استراتژی ملی کره مستقر در سئول ، رهبر کره شمالی در تلاش است تا دیپلماسی خود را بر مذاکرات کاهش تسلیحات بین قدرت های هسته ای متمرکز کند ، نه بر مذاکراتی که به انتقال کامل تسلیحات ختم شود.
شین گفت ، بعید است کره شمالی اسلحه آزمایش کند تا اینکه بایدن در ماه فوریه به اتحادیه سخنرانی کند ، جایی که بتواند رنگ و بوی سیاست خود را در قبال شمال تعیین کند. کیم ممکن است بخواهد ببیند آیا ایالات متحده و کره جنوبی با یک تمرین نظامی مشترک بزرگ که انتظار می رود در ماه مارس برگزار شود ، ادامه می دهند یا خیر.
اگرچه متفقین تمرینات سالانه خود را ماهیتی دفاعی توصیف می کردند و بسیاری از تمرینات ترکیبی خود را تحت رهبری ترامپ کاهش می دادند تا جایی برای دیپلماسی فراهم شود ، کره شمالی خواستار متوقف شدن کامل این تمرینات شد و آنها را به عنوان تمرینات حمله و شواهد خصومت توصیف کرد. ایالات متحده.
شین که به عنوان دیپلمات کره جنوبی در زمان اوباما خدمت می کرد ، گفت: “شمال در جریان کنگره حزب به صراحت اعلام کرد که ابتدا قصد عقب نشینی ندارد ، اما همچنین علاقه مند است که سخنان ایالات متحده را بشنود.”
وی گفت: “بایدن وارث دیپلماسی ترامپ از بالا به پایین نخواهد بود ، اما شما می توانید انتظار داشته باشید كه او در مذاكرات طبقه كارگر انعطاف بیشتری داشته باشد ، و در هر زمان و مكان و هر كجا با كره شمالی صحبت كند.”
شین انتظار دارد که بایدن سرانجام با کره شمالی معامله ای را امضا کند که شبیه توافق با ایران است که ترامپ در سال 2018 از آن خارج شد. وی می تواند برای کره شمالی مقداری جبران خسارت فراهم کند تا قابلیت های هسته ای و موشکی آن را در سطح فعلی منجمد کند.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *