[ad_1]

واشنگتن: رئیس جمهور منتخب جو بایدن قصد دارد یک لایحه گسترده مهاجرت را در اولین روز دولت وی ارائه دهد ، امیدوار است که بتواند برای حدود 11 میلیون نفر که در ایالات متحده فاقد وضعیت قانونی هستند ، یک مسیر هشت ساله برای شهروندی فراهم کند ، این یک تغییر عظیم سیاست سختگیرانه مهاجرت دولت ترامپ است
این قانون بایدن را برای اجرای یک کمپین مهم که در آن مهم است قرار می دهد لاتین رای دهندگان و سایر جوامع مهاجر پس از چهار سال به عنوان رئیس جمهور دونالد ترامپسیاست های محدود کننده و اخراج گسترده. این یکی از سریعترین راهها برای شهروندی برای کسانی است که در سالهای اخیر فاقد وضعیت قانونی هستند ، اما نتواند سازش سنتی در مورد افزایش امنیت مرزی را مورد علاقه بسیاری از جمهوری خواهان قرار دهد ، به یک تقسیم کاملاً نزدیک کنگره شک دارم.
گفته می شود صدها صفحه پس از سوگند كردن بایدن در روز چهارشنبه معرفی شود ، به گفته یكی از افراد آشنا به قانون و ناشناس برای بحث در مورد آن.
بایدن به عنوان یک نامزد ، اقدامات ترامپ درمورد مهاجرت را “تجاوز آشتی ناپذیر” به ارزش های آمریکایی خواند و گفت که “با حفظ اقدامات مرزی” خسارت را برطرف خواهد کرد.
بر اساس این قانون ، افرادی که از اول ژانویه 2021 در ایالات متحده زندگی می کنند و فاقد وضعیت قانونی هستند ، در صورت گذراندن چک سابقه ، پرداخت مالیات و سایر شرایط اساسی ، راهی 5 ساله به سمت وضعیت قانونی موقت یا کارت سبز خواهند داشت. از این به بعد ، اگر آنها تصمیم بگیرند که تابعیت را دنبال کنند ، این یک مسیر سه ساله به سوی تابعیت است.
برای بعضی ها مهاجران، روند سریعتر خواهد بود. به اصطلاح رویاپردازان ، جوانانی که از کودکی به طور غیرقانونی به ایالات متحده آمده اند و همچنین کارگران کشاورزی و افرادی که دارای وضعیت حفاظت موقت هستند ، در صورت کار ، تحصیل یا سایر شرایط می توانند بلافاصله واجد شرایط دریافت کارت سبز شوند.
این لایحه به اندازه آخرین اصلاح اساسی عمده مهاجرت که در زمان معاون رئیس جمهور در زمان دولت اوباما پیشنهاد شد ، جامع نیست.
به عنوان مثال ، این یک عنصر پایدار امنیت مرزی را شامل نمی شود ، بلکه به دنبال راهبردهایی است. همچنین کارگران مهمان جدید یا سایر برنامه های ویزا ایجاد نمی کند.
برخی از دلایل اصلی مهاجرت از آمریکای مرکزی به ایالات متحده را برطرف می کند و کمک های مالی برای توسعه نیروی کار و یادگیری زبان انگلیسی را فراهم می کند.
انتظار می رود که بایدن برای مقابله با اقدامات مهاجرتی دیگر ترامپ ، از جمله رفع ممنوعیت ورود از چندین کشور عمدتا مسلمان ، اقدامات اجرایی سریع انجام دهد.
در جریان اتحادیه دموکراتیک ، بایدن دائماً مهاجرت را به عنوان یکی از اولویت های “روز اول” خود ذکر می کرد و طیف وسیعی از اختیارات اجرایی را که می تواند برای معکوس کردن سیاست های ترامپ استفاده کند ، مشخص کرد.
متحدان بایدن و حتی برخی از جمهوری خواهان مهاجرت را به عنوان مشکلی اساسی شناسایی کرده اند که در آن دولت جدید می تواند با میچ مک کانل رهبر جمهوری خواه سنا و سایر سناتورهای GP به منظور جلوگیری از بن بست که دولت های دو حزب را متحیر می کند ، نقاط مشترکی پیدا کند. برای دهه ها
این نوع پیروزی بزرگ – حتی اگر شامل مصالحه باشد – می تواند حیاتی باشد ، زیرا بایدن در یک کنگره کاملاً تقسیم شده ، جایی که جمهوری خواهان مطمئناً با دیگر اولویت های بایدن ، که شامل لغو برخی از کاهش مالیات ها است ، مخالفت می کنند ، پیروزی های قانونی را دنبال می کند. از GOP برای سال 2017 و افزایش هزینه های فدرال.
بایدن به عنوان یک کاندیدا تا آنجا پیش رفت که گفت که دولت اوباما در اخراج های تهاجمی خود بسیار فراتر رفته است.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *