[ad_1]

YANGON: یک دستیار اصلی برای میانمارآنگ سان سوچی ، رهبر سرنگون شده روز جمعه ، چند روز پس از کودتایی که خشم و تماس جو رئیس جمهور آمریکا را برانگیخت ، دستگیر شد. بایدن برای اینکه ژنرال ها قدرت را کنار بگذارند.
این دستگیری پس از آن صورت گرفت که خیابان های بزرگترین شهر میانمار برای سومین شب با صدای کوبیدن گلدان و پخش بوق ماشین توسط مردم پر شد مخالفت تا کودتا.
ارتش دوشنبه قدرت را به دست گرفت و سو کی و رئیس جمهور وینگ مینت را بازداشت کرد زیرا آنها به تحکیم 10 ساله کشور با دموکراسی خاتمه دادند که پس از دهه ها حاکمیت ظالمانه حکومت جنتا بود.
وینگ هتین ، که دست راست سو کی محسوب می شود ، “از خانه دخترش دستگیر شد ، جایی که او نیمه شب (در یانگون) اقامت داشت” ، سخنگوی اتحادیه ملی دموکراسی گفت.
NLD بی سر و پا 79 ساله یک زندانی سیاسی باسابقه است که دوره های طولانی بازداشت را برای مبارزه علیه حکومت نظامی سپری کرده است.
پیش از دستگیری ، وین هتین به رسانه های محلی انگلیسی زبان گفته بود كه كودتای نظامی “عاقلانه نیست” و رهبران آن “كشور را به مسیر نادرستی سوق داده اند.”
وی در نتیجه کودتا به مرزهای میانمار گفت: “همه افراد در کشور باید تا آنجا که ممکن است مخالفت کنند با اقداماتی که می خواهند با از بین بردن دولت ما را به صفر برسانند.”
سو چی از روز دوشنبه در ملا public عام دیده نشده است.
براساس انجمن کمک به زندانیان سیاسی مستقر در یانگون ، گروهی که بازداشت های سیاسی در میانمار را رصد می کند ، بیش از 130 مقام و قانونگذار در رابطه با کودتا بازداشت شده اند.
همچنین به ارائه دهندگان ارتباطات از راه دور در این کشور دستور داده شده است که Facebook ، وسیله اصلی دسترسی به اینترنت و ارتباطات برای میلیون ها نفر در میانمار را محدود کنند.
پس از خفه شدن فیس بوک ، افراد بیشتری از میانمار در روزهای اخیر به توییتر رفتند و یا شروع به استفاده از آن کردند VPN خدمات بای پس محاصره.
هشتگ های ضد کودتا ، از جمله # شنیدن صدای میانمار و #RespectOurVotes ، با استناد به بیش از هفت میلیون پست ، روز جمعه در میانمار در توییتر جریان داشتند.
به اصطلاح جنبش نافرمانی مدنی با جمع آوری پول از طریق اینترنت ، مردم را به ابراز مخالفت هر شب ، کوبیدن گلدان ها و کوبیدن سنج ها برای نشان دادن خشم خود فرا می خواند.
در ساعت 20:00 روز پنجشنبه ، در حالی که اتومبیل ها برای پیوستن به گروه کر در خیابان ها بوق می زدند ، از محله های یانگون یک سر و صدا از صدا بلند شد.
وین بو ، ساکن یانگون ، به خبرگزاری فرانسه گفت: “من نمی توانستم از کودتا بخوابم و غذا بخورم.”
این جنبش دموکراسی خواهی با سرکوبی خونین به پایان رسید و هزاران معترض و راهب را که علیه رژیم نظامی می جنگیدند به قتل رساند.
او گفت: “حالا من دوباره رو به او هستم.” “من نمی توانم این کودتا را بپذیرم. در صورت امکان می خواهم یک انقلاب مسلحانه انجام دهم.”
تاکنون هیچ اعتراض گسترده ای صورت نگرفته است ، اگرچه جیب های کوچک مخالفت ظاهر شده است ، پزشکان ترجیح داده اند روبان های قرمز رنگ ، به رنگ NLD بپوشند.
حدود 70 قانونگذار NLD روز پنجشنبه در مجتمع خود در نایپیدو پارلمانی نمادین تشکیل دادند و تعهد انجام وظایف مردم را امضا کردند.
این جاده در سطح جهانی محکوم شد.
روز پنجشنبه ، جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده ، بار دیگر درخواست خود را برای تغییر مسیر ژنرال ها تکرار کرد.
بایدن گفت: “ارتش برمه باید از قدرت به دست آمده خود صرف نظر كند ، وكلا و فعالان و مقاماتی را كه بازداشت كرده آزاد كند ، محدودیت های ارتباط از راه دور را برداشته و از خشونت خودداری كند.”
او ساعاتی پس از گفت مشاور امنیت ملی خود جیک سالیوان صحبت کرد کاخ سفید “این سازمان تحریم های مشخصی را برای افراد و نهادهای غنی شده ارتش که ارتش را غنی می کنند در نظر گرفت.”
وی جزئیات بیشتری بیان نکرد.
شورای امنیت سازمان ملل با ابراز “نگرانی عمیق” از کودتای نظامی در روز پنجشنبه – یک قدم پایین تر از پیش نویس روز سه شنبه ، که آن را محکوم کرد ، تصمیم نرم تری گرفت.
دیپلمات ها گفتند وتو چین و روسیه ، حامیان اصلی میانمار در سازمان ملل متحد ، روز سه شنبه زمان بیشتری را برای تصحیح پاسخ شورا خواسته اند.
فراخوان هایی برای شرکت های چند ملیتی که در تجارت نظامی میانمار کار می کنند برای قطع روابط به عنوان راهی برای فشار بر ژنرال ها وجود دارد.
Kirin غول آبجو ژاپنی روز جمعه گفت که در حال خاتمه همکاری مشترک خود با یک شرکت بزرگ نظامی است. کیرین مدتی است به دلیل ارتباط با کارخانه های آبجوسازی ارتش در میانمار تحت تحقیق قرار گرفته است.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *