[ad_1]

اتحادیه اروپا (EU) ، با در نظر گرفتن “استفاده” از لباس های شسته شده ایران برای از سرگیری اورانیوم غنی سازی 20٪ خود ، گزارش می دهد که پیش از توافق با ایران تا زمان خسارت “زنده” خواهد ماند.

پیتر استانو ، یکی از سخنگویان کمیسیون اتحادیه اروپا ، در نشست مطبوعاتی روزانه به این س answeredال پاسخ داد که آیا توافق ایران و قدرتهای جهانی دیگر “قانونی” تلقی نمی شود؟

وی گفت: “اگر این پولشویی عملی شود ، به معنای خروج جدی از تعهدات هسته ای فراریان است. این پیامدهای جدی برای جلوگیری از گسترش سلاح های هسته ای خواهد داشت.” گفت

استانو با بیان اینکه کشورهایی که توافق مخالف با ایران را امضا کرده اند می خواهند این تفاهم را زنده نگه دارند تأکید کرد: “این تفاهم تا زمانی که همه طرف ها به تعهدات خود عمل کنند زنده خواهد ماند.” او ساکن است

استانو با اشاره به اینکه آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) هنوز تأیید نکرده است که آیا پولشویی ایران اجرا شده است یا خیر ، گفت که آژانس انرژی هسته ای به طرف های توافق نامه اطلاع می دهد و اتحادیه اروپا مطابق اقدامات ایران عمل خواهد کرد.

اعضای دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد (UNSC) در سال 2015 بین آلمان و اتحادیه اروپا و ایران و همچنین شورای امنیت سازمان ملل متحد (UNSC) برای درک انرژی هسته ای ، کنترل و تنظیم فعالیت های هسته ای ایران و برای لغو تحریم ها

با ورود دونالد ترامپ ، وزیر امور خارجه آمریکا ، واشنگتن بدون درک مطلب کاشته شد و دوباره در ایران برنامه ریزی شد. علاوه بر این ، وی تصریح کرد که بندهای اصلی توافق اولیه را در ژوئیه 2019 به حالت تعلیق درآورده است و در 5 ژانویه تمام تعهدات ناشی از تفاهم.

درک نکلر به ایران اجازه داد غنی سازی اورانیوم را حداکثر 3.67 درصد انجام دهد. ایران پس از تعلیق تعهدات خود در برابر تحریم های آمریکا ، سطح اورانیوم غنی شده خود را در 4.5٪ حفظ کرده است.

علی آكبر صالحی ، وزیر آژانس انرژی اتمی ایران گفت كه آنها به آژانس انرژی هسته ای آگاه كرده اند كه 20 درصد اورانیوم غنی می كنند.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *