[ad_1]

برلین: صدراعظم آلمان آنگلا مرکل روز پنجشنبه گفت که زبان بسیار مشترکتری با آن دارد واشنگتن حالا چه جو بایدن جای دونالد را بگیرید ترامپ در کاخ سفید ، اما نقاط ناخوشایند اصطکاک را تأیید می کند.
مرکل گفت آلمان و اروپا آماده بودند تا به تعدادی از مسائل در سقف ماوراlantالنهر از جمله همه گیری ویروس کرونا ، بحران آب و هوا و تهدیدهای امنیتی با دولت جدید کمک کنند.
مرکل به خبرنگاران گفت: “توافق سیاسی با رئیس جمهور بایدن بسیار گسترده تر است” ، وی به عنوان نمونه بازگشت خود به توافق نامه آب و هوای پاریس و سازمان بهداشت جهانی و گشودگی در مهاجرت اظهار داشت.
با این حال ، وی خاطرنشان کرد که ناظرانی که انتظار دارند با همه مسائل مربوط به مافوق اقیانوس اطلس روبرو شوند ، ناامید خواهند شد و گفت: “بحث درمورد اینکه چگونه می توانیم کارها را به خوبی برای هر دو طرف انجام دهیم” وجود خواهد داشت.
وی گفت: “بایدن منافع ایالات متحده را نمایندگی می کند ، من نماینده منافع جمهوری فدرال آلمان هستم.”
مرکل در پاسخ به سوالی درباره مخالفت آمریکا با پروژه خط لوله انتقال گاز نورد استریم 2 برای تأمین گاز روسیه به آلمان ، گفت که نیاز به گفتگوهای گسترده با دولت بایدن در مورد اینکه “انواع همکاری های انرژی با روسیه” قابل قبول است “وجود دارد.
اما وی از “تحریم های برون مرزی” آمریکا علیه این پروژه انتقاد کرد و آنها را “غیرفعال” خواند.
وی علی رغم افزایش تنش با روسیه در مورد دستگیری اخیر رهبر مخالف ، گفت: “دیدگاه من در مورد جریان نورد 2 تغییر نکرده است.” الکسی ناوالنی.
Nord Stream 2 تأمین گاز طبیعی روسیه به آلمان ، بزرگترین اقتصاد اروپا را دو برابر خواهد کرد.
او مدتهاست که در چهارراه ایالات متحده قرار دارد ، به ویژه ترامپ علناً از کشورهای اروپایی به دلیل وابستگی آنها به انرژی روسیه انتقاد می کند.
کار در خط لوله تقریباً کامل شده پس از تعطیلی تقریباً یک ساله ناشی از تهدیدهای ایالات متحده مبنی بر مسدود کردن دارایی ها و محدودیت های ویزا برای شرکت های شرکت کننده ، در ماه دسامبر از سر گرفت.
در مورد مسائل امنیتی جهانی ، مرکل لحن آشتی جویانه تری را اتخاذ کرد ، وعده داد که خواستار تلاش بیشتر آلمان و اروپا برای تقویت همکاری خواهد بود.
وی گفت: “شما در همه جا می شنوید كه مردم حق دارند بگویند اروپا مجبور خواهد بود مسئولیت بیشتری را به عهده بگیرد ، این بدان معناست كه نه تنها از لحاظ نظامی ، بلكه در صحنه دیپلماسی و در بسیاری از مناطق دیگر نیز معنی دارد.”
وی گفت: “اما خبر خوب این است که ما در آلمان آماده انجام این کار هستیم ، اتحادیه اروپا نیز آماده است.”
مرکل گفت که چنین بحث هایی اکنون بر اساس “مبانی گسترده تری از عقاید مشترک” صورت خواهد گرفت.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *