[ad_1]

WUHAN: سازمان بهداشت جهانی تیمی از محققان بین المللی وارد شهر مرکزی چین شدند ووهان روز پنجشنبه ، او امیدوار است که بتواند سرنخی از ریشه همه گیری Covid-19 پیدا کند.
این دیدار مخفیانه پنهان است و نه چین و نه سازمان جهانی بهداشت دقیقاً مشخص نمی کند که این تیم چه کاری انجام خواهد داد یا کجا خواهد رفت. جستجوی منشأ یک تلاش طولانی مدت است که می تواند به جلوگیری از همه گیری های آینده کمک کند.
چرا ووهان؟
مرکز صنعتی و حمل و نقل رودخانه یانگ تسه اولین جایی بود که ویروس کرونا در جهان ظاهر شد. این ویروس ممکن است در مکان دیگری به ووهان نرسیده باشد ، اما شهر 11 میلیون نفری مکانی منطقی برای شروع ماموریت است.
مردم در ماه دسامبر سال 2019 بیمار شدند ، بسیاری از آنها به بازار مواد غذایی گسترده ای که با حیوانات زنده سر و کار داشتند پیوند داشتند. تعداد فزاینده بیماران باعث ایجاد هشدارهایی می شود که مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های چین را وادار به ارسال تیم تحقیق می کند.
این بیماری پیش از کنترل در ماه مارس ، ووهان را ویران خواهد کرد. این شهر در تاریخ 23 ژانویه با هشدار کم یا بدون هشدار قفل شد. مشکلات تحمل شده و زندگی از دست رفته پس از رفع حصر 76 روزه در 8 آوریل باعث غم و اندوه و غرور ساکنان شد.
دستور کار تیم چیست؟
اول ، آنها باید به مدت 14 روز قرنطینه شوند و در این مدت از طریق کنفرانس ویدیویی با همکاران چینی کار خواهند کرد. بازدیدهای احتمالی پس از قرنطینه می توان به بازار غذاهای دریایی خوانان ، وب سایت خوشه ای از دسامبر 2019 و موسسه ویروس شناسی ووهان.
در ابتدا دانشمندان گمان کردند که این ویروس از جانوران وحشی فروخته شده در بازار ناشی شده است. از آن زمان ، بازار تا حد زیادی حذف شده است ، اما ممکن است به گسترش ویروس اشاره کند. نمونه هایی از بازار ممکن است همراه با شهادت شرکت کنندگان در واکنش اولیه هنوز در دسترس باشد.
انستیتوی ویروس شناسی ووهان بایگانی گسترده ای از توالی های ژنتیکی ویروس های خفاش را که پس از همه گیری SARS 2003 ساخته شده اند ، نگهداری می کند که از چین به بسیاری از کشورها گسترش یافته است. اعضای تیم WHO امیدوارند که بتوانند به خاطرات آزمایشگاهی و داده های محققان ارشد و ارشد و پروتکل های ایمنی برای جمع آوری ، ذخیره و تجزیه و تحلیل نمونه ها دسترسی پیدا کنند.
چرا راز؟
چین تقاضای تحقیقات خارجی مستقل را کاملاً رد کرده است. رئیس سازمان بهداشت جهانی اخیراً اظهار بی حوصلگی کرد که چقدر طول کشید تا چین اقدامات لازم را برای بازدید از تیم متخصص انجام دهد.
راه حل حزب کمونیست اطلاعات را محکم نگه می دارد و به ویژه نگران افشای احتمالی مدیریت ویروس است که می تواند باعث انتقاد بین المللی و مطالبات مالی شود.
چین گزارش های مستقل شیوع را خفه کرده و اطلاعات کمی در مورد جستجوی منشا ویروس منتشر کرده است. تحقیقات AP نشان داد که دولت تمام تحقیقات مربوط به شیوع را به شدت کنترل می کند و محققان را از گفتگو با مطبوعات منع می کند.
رسانه های دولتی همچنان گزارش هایی را منتشر می کنند که حاکی از آن است که ویروس ممکن است از جاهای دیگر منشا گرفته باشد. ژائو لیجیانگ سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلام خبر بازدید کارشناسان گفت که “ردیابی منشا ویروس احتمالاً شامل چندین کشور و شهرک می شود.”

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *