[ad_1]

JOHANNESBURG: آفریقای جنوبی در متوقف کردن واکسن Johnson & Johnson Covid-19 به ایالات متحده پیوست پس از گزارش هایی که در شش زن که دوز ایمن سازی دریافت کرده اند ، لخته خون غیر طبیعی با تعداد پلاکت پایین ایجاد شده است.
“پس از توجه این توصیه من ، من یک مشاوره فوری با دانشمندان خود برگزار کردم ، آنها توصیه کردند که ما نمی توانیم تصمیم گرفته شده توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) را به راحتی قبول کنیم.
وزیر بهداشت Tsveli Mhize سه شنبه شب در بیانیه ای گفت: “بر اساس توصیه های آنها ، ما تصمیم گرفته ایم که داوطلبانه جلوی گسترش را بگیریم تا زمانی که رابطه علی بین ایجاد لخته ها و واکسن جانسون-جانسون به میزان کافی زیر سوال رود.”
مخیزه تأکید کرد: با وجود 289،787 کارگر بهداشتی که قبلاً واکسن دریافت کرده اند ، هیچ گزارشی از تشکیل لخته پس از واکسیناسیون در آفریقای جنوبی گزارش نشده است. همه موارد عوارض مربوط به سرماخوردگی از ایالات متحده آغاز می شود.
“مخیزه” گفت: “تنظیم کننده آفریقای جنوبی اطلاعاتی را از جانسون و جانسون ، FDA و دیگر تنظیم کنندگان برای ارزیابی عمیق وضعیت جمع آوری می کند و به ما به عنوان یک تنظیم کننده که اختیارات خود را در تأیید واکسن به تنهایی اعمال کرده است ، توصیه می کند.” .
وزیر خواستار صبر شد و گفت: بحث در مورد تعلیق فقط چند روز طول می کشد.
“امیدواریم که بحث ها فقط چند روز طول بکشد. با توجه به ادبیات اولیه ، دانشمندان ما اطمینان دارند که تصمیم FDA پیشگیرانه است و ما انتظار داریم که این امر منجر به خروج کامل واکسن جانسون و جانسون از خدمات نشود. برای واکسیناسیون ، “او گفت.
“ما اطمینان داریم که انتشار Johnson & Johnson از سر گرفته خواهد شد و بنابراین ، با ارائه 30 میلیون دوز Johnson & Johnson و 30 میلیون دوز Pfizer ، ما در حال حاضر دوزهای کافی برای بیش از 40 میلیون هدف امسال داریم.
وزیر گفت: “این با تعهد ما در واکسیناسیون هرچه بیشتر افراد در سال مالی مطابقت دارد – در حالت ایده آل ، هر بالغی را که در آفریقای جنوبی یافت می شود ، واکسینه می کنیم.”
وزیر اضافه کرد که واکسن های اضافی فایزر نیز مانع برنامه دولت برای معرفی واکسن ها نمی شوند.
وی گفت: “همچنین به ما اطمینان می دهد كه در یك اتفاق بسیار بعید كه آزادی جانسون و جانسون به طور كامل متوقف شود ، ما در ادامه مرحله دو پرتاب با Pfizer مانعی نخواهیم داشت.”
طبق اعلام دانشگاه جان هاپکینز ، تاکنون آفریقای جنوبی 53،498 نفر به همراه Covid-19 به همراه 1،561،559 مورد تایید شده جان خود را از دست داده است.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *