[ad_1]

SAN DIEGO: چندین گوریل در یک پارک سافاری در باغ وحش سان دیگو از نظر ویروس کرونا در آنچه که اولین مورد در بین چنین نخستی های اسیر محسوب می شود ، مثبت بوده است.
لیزا پیترسون ، مدیر پارک روز دوشنبه به آسوشیتدپرس گفت که تصور می شد هشت گوریل که در پارک با هم زندگی می کنند ویروس دارند و چندین نفر نیز سرفه می کنند.
به نظر می رسد این عفونت از عضوی از تیم مراقبت از حیات وحش پارک بوده است که وی نیز از نظر ویروس مثبت بود اما بدون علامت بود. پترسون گفت ، دامپزشکان از نزدیک گوریل هایی را که در محل زندگی آنها در پارک شمال سن دیگو باقی می مانند ، تحت نظر دارند.
در حالی که سایر حیوانات وحشی ویروس کرونا را از راسوها تا ببرها آلوده کرده اند ، تصور می شود موارد گوریل اولین مواردی است که توسط باغ وحش در ایالات متحده و احتمالاً در سراسر جهان گزارش می شود.
پارک سافاری گوریل ها را با استفاده از مواد مدفوع خود آزمایش کرد.
در حال حاضر ، تیم حیات وحش پارک از نزدیک رفتار آنها را کنترل می کند. آنها ویتامین ها ، مایعات و غذا دریافت می کنند ، اما هیچ درمان خاصی برای ویروس وجود ندارد.
کارکنان باغ وحش در صورت بروز علائم شدیدتر حیوانات ، از نزدیک با متخصصانی که ویروس کرونا را درمان می کنند همکاری می کنند.
پیترسون گفت: “این حیات وحش است و آنها انعطاف پذیری خاص خود را دارند و می توانند متفاوت از ما بهبود یابند” و افزود که در حال حاضر تمرکز بر “سالم و شکوفا بودن” است.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *